„Академик“ (Пд) стартира с победа в Балканската лига

Миналогодишният финалист в Балканската лига по баскетбол „Академик“ (Пловдив) стартира с победа новия сезон в турнира. Пловдивчани надиграха като гост косовския „Сигал“ (Прищина) с 94:85.

Домакините спечелиха с 31:19 първата част. Във втората  „Академик“ направи обрат и я спечели след 27:17. Така  на полувремето авансът на домакините беше само две точки – 48:46.

Българите  изиграха  много силна и трета четвърт и дръпнаха  с 27:18. Последната четвърт завърши при 21:19 за пловдивчани и така те взеха двубоя с 94:85.

Силно се представи  Томислав Минков, който стана топ реализатор с 26 точки, 15 добави капитанът Васил Бачев, а с 14 се отчетоха Николай Николов и Неманя Бешович.

Дейшон Бърк стана най-резултатен за домакините с 26 точки.

В четвъртък е следващият мач на „Академик“ в Балканската лига – гостуване на „Ибър“ в Черна гора.

/* (c)AdOcean 2003-2021, vgb_bg.24chasa.bg._______ Smart Lazy */
ado.placement({id: ‘ado-wSWVs79y7cCEPuViApViZkmyXlPQ2fuptXp4c.66yaX.B7’, server: ‘vbbg.adocean.pl’ });