България обърна Северна Ирландия с два гола на Неделев и с две двойки близнаци

България победи 2:1 Северна Ирландия в предпоследния си мач в група С на световните квалификации и излезе на безсмисленото за класиране в Катар догодина трето място.

На световното пряко пряко отива само победителят, а вторият участва в сложна схема от плейофи, но момчетата на треньора Ясен Петров нямат шанс, защото са на 6 точки и първия (Италия) и втория (Швейцария).

Централният нападател на островитяните Конър Уошингтън откри резултата в 35-ата минута.

Преди това вратарят ни в този мач Иван Караджов се отличи с няколко качествени спасявания.

С две красиви попадения Тодор Неделев обаче обърна резултата и донесе трите точки на България.

Звездата на „Ботев“ (Пд) се разписа в 53-ата и 63-ата минута, което донесе на отбора му победата.

Три дни по-рано „лъвовете“ паднаха 1:3 като гости на Литва, а последният им мач в групата и срещу Швейцария като гост.

За първи път в историята на националния ни отбор на терена имаше две двойки близнаци – Петко и Андреа Христови и Борислав и Радослав Цоневи.