Вълчинов: Борихме се по последно, вярвам в отбора

Самуил Вълчинов и Александър Николов бяха най-резултатни за България при загубата от Полша с 1:3 на световното първенство по волейбол до 21 г.

Двамата отбелязаха по 14 т. в зала „Левски София“, която е домакин на турнира у нас. Другата част от мачовете са в Италия.

„Борихме се до последно и показахме мъжка игра, въпреки че ни водиха в отделните геймове. Гледаме напред към следващата стъпка. Мач с мач не си прилича. Аз вярвам в отбора ни и съм обнадежден, че ще се справим.

За фаворити вече не може да се говори. Всеки може да победи всеки и това ще се види в мачовете. Поляците може да бъдат победени. Само малко трябва да подобрим играта си и ще ги победим“, заяви след срещата Вълчинов.

Утре нашите играят с Русия в първия си мач от втората групова фаза. В нея ще срещнат още Бразилия и отново Полша.