Девойките стартираха със загуба на световното в Мексико

Националният отбор на България за девойки под 18 години стартира със загуба на световното първенство в Дуранго (Мексико). Момичетата на Атанас Петров отстъпиха на Аржентина с 1:3 (26:24, 15:25, 19:25, 14:25) в първия си мач от предварителна група D на турнира.

В Мексико тимът ни е представен със състезатеки, които в по-голямата си част са по-малки от възрастовата група U18. Въпреки това нашите излязоха нахъсани за успех. След равностойно начало, България се откъсна в средата на гейма и поведе с 19:14. Аржентинките стопиха пасива си и изравниха при 21:21. Нашите имаха първи геймбол при 24:23, но не успяха да затворят гейма. Все пак те сториха това при следващата възможност, като го спечелиха с блокада.

Аржентинките не оставиха това да им повлияе. Започнаха устремно във втората част и диктуваха развоя. Разиграха се и тръгнаха със самочувствие. В следващите три части те показаха по-добра игра на повечето елементи и ги спечелиха с разлика за крайното 3:1 в своя полза.

Най-резултатна за България бе Ива Дудова с 10 точки. Виктория Коева и Боряна Ангелова приключиха с по 5 точки.

В следващия си мач нашият тим среща Русия. Двубоят е на 22 септември от 4,00 часа.

От своя страна Русия започна с чиста победа, като надигра Словакия с 3:0 в първата си среща.