Лидерът в Първа лига и още два тима от елита се изложиха за купата

Лидерът в Първа лига „Ботев“ (Пд) и още два отбора от елита се изложиха здраво и отпаднаха от турнира за купата още на 1/16-финал.

Даниел Младенов вкара победния гол за „Етър“ срещу „Ботев“ (Пд) във Велико Търново във втората минута на продълженията. В 115-ата мин домакините останаха и с 10 човека на терена, след като Мариан Иванов бе изгонен, но и не допуснаха изравняване.

„Монтана“ направи 1:1 в първенството с втория отбор на столичния ФК ЦСКА 1948, но успя за елиминира първия с 1:0. Единственият гол бе дело на Атанас Карачоров в 60-ата минута.

Третодивизионният „Левски“ (Крумовград) хвърли най-голямата бомба, като извърли „Царско село“ след продължения. Валентин Сливов вкара в 112-ата минута.

„Берое“ разгроми „Розова долина“ с 6:0 в регионалното дерби, като още на почивката водеха с три гола. Мирослав Енчев бе точен в 20-ата минута, а в 24-ата минута капитанът Георги Динков удвои. Даниел Генов пък вкара трети гол с изстрел от 20 метра в 36-ата минута. Веднага след почивката „Берое“ получи право да изпълни дузпа, която бе реализирана от Омар Камара. Това се случи в 54-ата минута. В 67-ата минута Камара вкара и втори гол, а в 76-ата минута Серкан Юсеин вкара шестото попадение след подаване на Генов.

За разлика от „Ботев“ градският съперник „Локо“ разби с 4:0 „Родопа“ в Смолян. Георги Минчев откри от дузпа в 4-ата мин, а в 19-ата той удвои с глава. Венсан Марсел направи 3:0 в последната минута на първото полувреме. В 64-ата Минчев записа хеттрик.

В 76-ата минута влезлият от резервната скамейка Бирсент Карагарен беше намерен в предни позиции от Лукас Салинас. Крилото показа добра скорост и нанесе удар по земя, който се отби в дясната греда.

В 85-ата минута и Димитър Илиев натресе гредата и се размина с гола. В добавеното време Карагарен изработи дузпа за тима си, която след това пропусна сам. Той стреля в долния десен ъгъл, но Стефан Дафовски отрази удара му.

„Арда“ не срещна проблеми срещу „Ямбол“ и спечели с 3:0. Иван Коконов (25-дузпа), Спас Делев (47) и Тонислав Йорданов (80) се разписаха за успеха.