“Лудогорец” напред за купата на ръчна, “Славия” обърна “Марица” (Видео)

Със спусната ръчна спирачка, казано на футболен език, “Лудогорец” би 1:0 втородивизионния “Спартак” във Варна и продължи напред в турнира за купата на България. В края на първата част националът Доминик Янков изработи дузпа за гостите. Испанският нападател Ихинио Марин я вкара и така с минимални усилия “Лудогорец” стигна 1/8-финалите.

Водилият отново разградчани заради коронавирусната карантина на старши треньора Валдас Дамбраускас асистент Станислав Генчев натърти след двубоя, че в щаба са недоволни от показаното във Варна.

“След представянето в предишния мач задачата ни бе да спечелим убедително за купата. Не се получи и няма как да сме доволни”, заяви Генчев.

Намиращият се на второ място в елита “Славия” обърна 7-ия във Втора лига “Марица” до 3:1 в Пловдив. Домакините откриха резултата чрез Веселин Марчев в 39-ата мин. В началото на второто полувреме Ерол Дост изравни. В 60-ата минута австралиецът Питър Макрилос даде аванс на “Славия”, а в продължението на мача Георги Вълчев оформи крайния резултат от дузпа.