Юношите до 16 г. изпуснаха Сърбия

Юношеският национален отбор на България до 16 години пропусна да победи сръбските си връстници и завърши само 1:1 във втората контролна среща между двата тима, играна на Национална футболна база “Бояна”.

Младите ни момчета бяха по-добрият отбор на терена и водеха в резултата почти до края на срещата, но грешка в защитата им струваше крайната победа.

Тимът на селекционера Георги Георгиев бе по-активният през първата част.

Крилото Венцислав Иванов пропусна най-чистото положение за нашите до почивката след пробив отляво, а малко след него Константин Димитров също имаше изгодна възможност.

Все пак България материализира надмощието си в 55-ата минута, когато Адриан Райчев стреля отляво, сръбският вратар изби в краката на Илиян Димитров, който вкара на празна врата за 1:0.

В 86-ата минута обаче центриране отдясно намери непокрит Михайло Цветкович, който с глава оформи крайното 1:1.