ДС ухо и депутат: Бай Рамадан крие дворец за 15 млн. лева с басейн и зимна градина (ДОКУМЕНТ)

https://crimesbg.com/obshtestveni-temi/ds-uho-i-deputat-bay-ramadan-krie-dvorec-za-15-mln-leva-s-baseyn-i-zimna-gradina-dokument-2/146593 Crimesbg.com
ДС ухо и депутат: Бай Рамадан крие дворец за 15 млн. лева с басейн и зимна градина (ДОКУМЕНТ)

Преди няколко години най-богатият човек в света Илон Мъск обяви, че обитава скромна къща с две спални и е преустроил гаража си в трето помещение за отдих. През август 2022 година бизнесменът със състояние над 200 милиарда долара закупил имота в Бока Чика, Тексас, за 45 хиляди долара или 80 550 лева по днешния курс на американската валута.

Точно тогава българският депутат Рамадан Аталай, в миналото обикновен миньор и ДС доносник, сърба шербет кафе на голямата си тераса в най-баровския столичен квартал „Бояна” и чете захаросан очерк за себе си в западащ всекидневник. Всеки ден от палата излиза мерцедеса, за да откара депутата да защитава интересите на избирателите си в Народното събрание. Никой от простосмъртните обаче не трябва да знае, че зад зидовете живее Рамадан.

По-точно още тогава видният парламентарист прикрива собствеността през доверени хора и фирми. Той само щял да живее в двореца както доскоро правеше неговият почетен лидер Ахмед Доган. Един ден имотът щял да премине в ръцете на сина му Ревин, който между другото с лекота върти целия семеен бизнес, направляван в сянка от грижовния татко.

Дворецът е изпълнен в колониален стил и е разлят на основи от около 900 квадратни метра, а разгънатата му площ надхвърля 1600 квадратни метра без терасата. Дворът пък е четири пъти по-голям и в него има много иглолистни дървета – борове, ели, смърчове. Според брокери пазарната цена на имота е около 7,5 милиона евро, или близо 15 милиона лева.

25 помещения са осигурени за битовите нужди на високопоставената фамилия, като спалните са 8, а санитарните помещения са 12, за да е комфортно на ДС доносника, работил срещу българските турци по време на Възродителния процес.

Вижте какво пише в този строго секретен рапорт за проведената вербовка на Рамадан Аталай (Рамадан Халилов) през 1982 г. от Държавна сигурност:

Проверката на „Филтър“ показа, че архитектите на двореца са наблегнали на простора като не са щадени най-скъпите материали при строителството, за да може да му е хубаво на изтънчен естет като 67-годишниятБай Рамадан, както наричат го наричат сподвижниците в Алианса за права и свободи. Вътрешният басейн и зимната градина допълват разточителния лукс, а гледката към планината спира дъха от просторната тераса на второто ниво в двореца.

Съседните имения около палата на политика приличат по-скоро на къщи за персонала в сравнение с парата, независимо че са собственост на известни банкери, предприемачи и бизнесмени от най-високо равнище. Но това не е единственият дворец на Рамадан Аталай. Той има огромно имение и в Пампорово, разположено на 3,8 декара, чиято цена надхвърля 3 милиона евро по пазарни цени.

Изглежда депутатът, тръгнал от обикновен миньор, има афинитет към скъпите имоти. Изградено е върху скален терен – една от 55-те сделки за изключване на земите от горския фонд, които бяха част от сигнал на бившия земеделски министър Мирослав Найденов до Главна прокуратура.

Тогава проверката не установи злоупотреби, а само как синът Ревин Аталай сменя предназначението на земята срещу 3,96 лева на квадратен метър. Оказва се, че собственик на компанията е регистрираният в САЩ „АИАТ Интернешънъл холдингс“. Процедурата по заменката е започнала през 2007 година и е завършена през 2008 година.

Безпристрастна проверка на НАП днес би установила, че през последните три десетилетия Рамадан Аталай няма как да докаже законни доходи извън депутатските заплати и бонуси. Прокуратурата също странно бездейства при толкова сигнали и разследвания за приказното богатство на фамилията Аталай, която очевидно е прибрала лъвски пай от порциите, разпределяни от почетния председател Ахмед Доган.

Източник: narod.bg

 

 

`

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.