Драма в Благоевград за 2:2 (Видео)

“Пирин” и “Черно море” завършиха 2:2 в Благоевград в изключително драматичен мач. В 40-ата минута след близо 3 минути преглед с ВАР гостите получиха дузпа, вкарана от Пабло Гарсия.

Секунди по-късно съдията Валентин Железов вдигна малко пресилено директен червен картон на плеймейкъра на варненци Родриго Енрике. Така в 58-ата мин домакините стигнаха до 1:1 с попадение на Станислав Костов.

С 10 човека “Черно море” отново дръпна напред след грешка на вратаря на домакините Петър Петров и гол отново на Гарсия.

Националът Георги Георгиев също се изложи на вратата на варненци и подари изравнителния гол на Преслав Йорданов в 77-ата мин.

Драмата стана пълна в 89-ата, когато Попев изби топката с ръка пред голлинията и ВАР веднага го засече за разлика от Железов. Благоевградчани се нахвърлиха върху него, като даде дузпа и изгони Попев.

Капитанът на “Черно море” Васил Панайотов реши да изпълни 11-метровия и го прави на 2 метра от вратата.